Saturday, July 20th, 2024

Evrencan Gündüz’den yeni albüm: Anadolu Funk: Vol 1

Evrencan Gündüz son teklisi Sen de İnanma’nın üstünden çok geçmeden uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni albümü Anadolu Funk: Vol 1’i 9 Temmuz’da dinleyici ile buluşturuyor. Evrencan Gündüz 70’lerde çok popüler olan “Anadolu Rock” sound’unu modern bir yorumla “Anadolu Funk”a dönüştürerek dinleyiciyi kimsenin birbirine yabancı olmadığı zamanlara götürüyor.

Evrencan Gündüz “Türk insanının kendini bir aile gibi hissettiği o zamanları hatırlatmak istiyorum.  Aslında sahip olduğumuz en büyük güçlerden biri olan birlik ve beraberlik çok şeyi olumlu şekilde değiştirebilir” diyor.

Anadolu Funk: Vol 1 dinleyiciyi geçmişteki güzel günlere davet ederken. Moğollar, Cem Karaca Barış  Manço, Yavuz Çetin ve bu ülkeye emek vermiş daha birçok müzisyeni de yad ediyor. Herkesin seveceği bir sentez haline getirdiği müziğiyle dinleyiciye seslenen Evrencan Gündüz yerel ve Batılı tarzı bir potada eriterek iki müzik arasında pek de fark olmadığını, bu iki ayrı dünyanın bir araya gelebileceğini gösteriyor.

5 yıldan beri bu albümü kurguladığını söyleyen Evrencan Gündüz “Önceki işlerimde yaptığım hataların hepsini not aldım. Böylece o hataları bu albümde yapmadım. 17 yaşımdan beri bu albüme koymak için beklettiğim şarkılarım vardı” diyor. Mahalle enerjisini özlediğini söyleyen genç müzisyen komşunun komşuyu tanımadığı bir dönemde eski değerleri müzik yoluyla hatırlatmak istediğini, bu şekilde herkesi kaynaştırmayı hedeflediğini ifade ediyor.

EVRENCAN GÜNDÜZ KİMDİR?

9 yaşında piyano derslerine başlayan Evrencan Gündüz 13 yaşında blues müziğe hayran olup 14 yaşında klasik gitar, 15 yaşında elektro gitar çalmayı öğrendi. 16 yaşında sokak müzisyeni oldu. Hayran kitlesi büyüdükçe sahnelere adım attı. Evrencan Gündüz ve Uzaylılar adlı beş şarkılık ilk EP’sini 2017 yılında, 2018’de Mevsim Çiçekleri EP’sini, 2019’da ise türkülerimize yeni bir soluk getirdiği Bu Toprakların Sesleri ve Sabah Şarkıları EP’lerini yayınladı. Kendi Akustik Solo programlarının yanı sıra, grubu Uzaylılar ile konser, beste ve albüm çalışmalarına devam etmektedir.

ANADOLU FUNK: VOL 1 KÜNYE

Ekin Cengizkan -Davul

Nedim Ruacan – Davul

Umut Arabacı – Bas

Enver Muhammedi – Bas

Emin İnal – Klavye

Genco Arı – Hammond

Selim Bölükbaşı – Kemençe / Tulum

Cihan Orhan – Bağlama

Ahmet Gökhan Coşkun – Bağlama

Yasemin Özler – Çello

Selen Kesova – Keman

Kaan Ahıskalı – Perkusyon

Volkan İncuvez – Çağlama

Anıl Şalllıel – Saksafon

Ege Cengiz – Trompet

Akdeniz Erbaş – Hömey Vokali

Gitarlar/Cura/ Vokaller – Evrencan Gündüz

 

Dilhan Naz Özgülüş  – Back vokal

İrem Candar – Back vokal

 

Berk Kula – Mix

Ahmet Gökhan Coşkun – Master

 

Pınar Balcı, Melis Yılmaz, Deniz Gülmezoğlu,

Umut Arabacı, Ertunç Arıt, Umut Oymak, Burak Cihangirli,

Ozan Tura, Canan Özkaynak, Cansu Erayman, Özge Hilal Esin’e back vokal destekleri için teşekkür ederiz.

 

Fotoğraflar: Sabit Şahinler

Albüm Kapak Tasarımı: Aygül Öndeş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir