Saturday, July 20th, 2024

Ayça Warner’dan eklektik bir polisiye roman

Ayça Warner’ın okuyucuyla buluşan polisiye romanı Sakın Günlüğümü Okuma, bazen en yakınımızdaki kişilerin bile içlerinde neler yaşadığını bilmediğimizi çok çarpıcı ve heyecan dolu bir hikayeyle aktarıyor.

 

Sakın Günlüğümü Okuma, genç yaşında büyük başarılara imza atan Bora ve onun başarısına destek olmayı kendine kariyer edinmiş eşi Eda’nın kusursuz görünen hayatlarının bir anda alt üst olmasıyla başlıyor. Bundan sonrasında ise fırtına romanın son sayfasına kadar hiç durulmuyor.

 

Kitap, yalnızca bir polisiye değil, okuyucuyu insan doğası, kader, yaşam ve ölüme dair pek çok kavramı da sorgulamaya davet ediyor. Roman, maddi başarıyı kendilerine hedef olarak belirlemiş genç çift aracılığıyla sıkı bir sistem eleştirisi de yapıyor.

 

Eser Adı: Sakın Günlüğümü Okuma

Yazar Adı: Ayça Warner

Yayınevi: Karakarga Yayınları

Türü: Edebiyat

Sayfa Sayısı: 320

 

Arka Kapak Yazısı:

 

Zekâsı ve çalışkanlığı sayesinde kendi kaderini yazdığına inanan genç bir adam, Bora. Bora’nın kariyerine destek ve kusursuz bir eş olmayı kendine iş edinmiş bir genç kadın, Eda. Hayatın kontrolünün ellerinde olmadığını gösteren bir felaket. Sorduğu sorularla şüphelinin sadece verdiği bilgileri değil, tüm kişiliğini sorgulayan tecrübeli bir baş komiser.

 

Eda, bilge kayınbiraderi, despot kayınvalidesi, yetersiz psikiyatrı, sessiz annesi, patavatsız arkadaşları, umutsuzca dost olmaya çalıştığı komşuları ve zayıflığından faydalanmak isteyen beklenmedik düşmanlar arasında geçen birkaç ay boyunca yaşadıklarını günlüğüne kaydetti. Bora’nın hayatını tekrar düzene sokacak cevaplar Eda’nın gizemli bir şekilde kaybolan günlüğünde gizli.

 

Ayça Warner’dan heyecan dolu bir polisiye.

 

 

Ayça Warner Kimdir?

Ayça Erkır Warner, 1977 yılında Ankara’da doğdu. İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünü bitirdikten sonra University of The Arts London’da Etkileşimli Multimedya üzerine master yaptı.

 

Birçok başarılı programın yapımcılığını üstlenen Ayça Warner, bir kanalın program müdürlüğü ve bir kültür merkezinin yönetimi görevlerini üstlendi. Çeşitli mecralarda makaleleri yayımlanan Ayça Warner’ın, bir çocuk oyunu sahnelendi. Sakın Günlüğümü Okuma yazarın ilk romanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir